Služby dle dohody

Koordinace celého průběhu prodeje a revize všech dokumentů, které se vám dostanou do rukou je možná tou nejtěžší fází při realizaci převodu vlastnictví. To že má nemovitost svého zájemce, ještě nic neznamená a stále se ještě může vše zvrátit ve váš neprospěch.

Průměrná odměna realitní kanceláře se pohybuje kolem 4 %, u dražších nemovitostí 3 %, u levnějších 5 % a u hodně levných to bývá paušální částka, aby pokryla náklady s prodejem. Tato částka je z pohledu laika vysoká. Proto bych chtěla zdůraznit, že makléř často pracuje úplně zadarmo, protože ne všechny akce (zvláště ty neexkluzivní) se realizují přímo tímto makléřem, ale náklady jdou na jeho vrub, jako je čas, inzerce, doprava, někdy i další náklady, které pro klienta sice odvedl, ale špatně si to smluvně ošetřil.

Kdo platí provizí, prodávající nebo kupující? Je dobré si uvědomit, že je úplně lhostejné, kdo za služby makléře zaplatí. Když uslyšíte, že provizi platí protistrana, a vás se to vůbec netýká, není to tak úplně pravda, protože o tuto cenu se navýší cena nemovitosti, takže ji platíte tak jako tak.  

Nechcete-li při prodeji / nákupu platit tuto paušální částku, a jste schopni si některé operace spojené s prodejem zajistit vlastními silami, dohodněte si jen některé služby. Jste-li hodně zaměstnaní, nebo budete raději, když se o celou operaci postarám já, pak nezbývá než se ozvat.

  • Prodej od prodeje probíhá jinak. Každý má různé fáze i různá specifika.
  • Při správném postupu není potřeba se bát ani zadlužené nemovitosti a řešení může být velmi snadné.
  • Někdy je nutné postupovat dostatečně rychle, tzn. že nebudete-li kráčet od jedné operace ke druhé přesně tak, jak je potřeba, může se vám stát, že o nemovitost přijdete, nebo ve spěchu podepíšete něco, co jste ani pořádně nečetli, nebo tomu aspoň trochu rozuměli.
  • Měla jsem jako kupující manželský pár, a oba byli povoláním soudci. A přesto se nechali zastupovat advokátem, který znal realitní právo, protože to nebyl jejich obor.
  • Když neřeknete právníkovi vše, co je potřeba, tak vám nevědomky napíše smlouvu, která vás neochrání, přestože bude po formální stránce v pořádku.
  • Mnohé smlouvy, jsou nevyvážené – stejné podmínky pro obě smluvní strany a protěžují jen jednu ze smluvních stran, protože je to jejich právník. 
  • Smlouva může být i po této stránce v pořádku, tedy zdánlivě správná a jediné slůvko, které „uteče“ vaší pozornosti mění se celý význam odstavce.
  • Paradoxem je, že smlouva může mít jen pár odstavců, nechrání ani jednu ze smluvních stran a celý prodej proběhne úplně v pohodě, protože tam, kde není vůle někoho oklamat, tam není problém.

_____

Podívejte se na příběhy lidí, kteří byli přesvědčeni, že je realitní trh nesemele.

Realitní smlouvy

Hodinová sazba

500,- / HODINA

_____

Konzultace

_____

Mé služby

_____

Prohlídka
Skutečné příběhy skutečných lidí

V naléhavém případě volejte

+420 603 514 774

Nebo raději pošlete email:

petrasova@damy.cz

Žádost o zpětný kontakt

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů: