Paní Kamila si koupila byt na investici. Byt byl nový, proto se jej bála pronajímat cizím lidem. Dala tedy na doporučení své kamarádky a byt pronajala jejímu kolegovi z práce. S panem Mirkem řádně uzavřela Nájemní smlouvu v naději, že bude mít spolehlivého nájemníka. 

Jak už to tak bývá, tak když došlo k tomu, že pan Mirek neuhradil nájemné, rozhodla se počkat a zůstat v klidu. Vždyť jde přece o kolegu její kamarádky. Ta by ji nikoho nespolehlivého nedoporučila.  

Opak však byl pravdou. Nejen, že nájemné vůbec nezaplatil, ale během jediného týdne, co jej užíval, tak byt kompletně vykradl a poničil vše, co z bytu nešlo odnést, včetně rozkopání stěn, a poškrábání plovoucích podlah.  

Na nájemníka tedy podala trestní oznámení za krádež a znehodnocení majetku. Pana Mirka sice uznal soud vinným a uložil mu peněžitý trest, ale vzhledem k tomu, že už na něj bylo vydáno 23 exekučních řízení, ničeho se nedomohla.  

Paní Kamila tedy byt zase uvedla do původního stavu, rozhodnuta si nájemníky lépe prověřit. Když se o celé té lapálii bavila v práci, požádal ji kolega, že odchází od manželky a že by si ten její byt chtěl na nějaký čas pronajmout, protože developerský projekt, kde má zaplacený byt, ještě není hotov. 

No jasně. Znala ho už mnoho let, jako slušného a spolehlivého člověka. To bude to pravé! Tak se nastěhoval další nájemník. Nájemné platil bez problémů a proč tedy kontrolovat stav bytu?  

Po půl roce se kolega z bytu vystěhoval a dal paní Kamile klíče od bytu s tím, že:  

„Tam je ale nějaká plíseň. Dělej s tím něco, tam se nedá bydlet!“ 

Námitky o tom, že tam nikdy plíseň nebyla, byly zbytečné. Šla se do bytu tedy podívat a hrůzou se jí postavily všechny vlasy. Některé z místností byly až metr vysoko pokryté černou plísní.   

Znovu byt uvedla do původního stavu a do třetice byt pronajala s tím, že už bude nájemníky kontrolovat. Ověřila si je dokonce i v registrech. Při rutinní prohlídce zjistila, že nájemníci poškodili vodovodní baterii a díky zatékající vodě se poškodila kuchyňská linka včetně desky. Když jim oznámila, že po nich bude vymáhat škodu, přestali ji zvedat telefon, z bytu se bez jakéhokoli oznámení odstěhovali a klíče ji hodili do schránky. 

Děje se vám něco podobného? Pokusím se vám poradit po telefonu.

+420 603 514 774

Chci dostávat upozornění na nové příběhy (vložte zde svou emailovou adresu)

(Vaše data s nikým nesdílíme a používáme je jen pro zamýšlený účel)

    Realitní zákony
    Vaše dotazy