Koupě domu a dědické řízení

dědictví

Manželé Novákovi prodávali dům, který zdědili. Děti už odešly do světa a dům byl pro ně příliš velký. Kupující vyřizovali hypotéku už nekonečně dlouho, protože neměli v pořádku všechny dokumenty a celý prodej se hrozně táhl. Nervozita tedy panovala na všech frontách. Když už ztráceli trpělivost, začali se poohlížet po něčem menším, aby se nějak zabavili. 

V inzerci objevili malý dům s velkou zahradou. Oslovili tedy majitelku paní Josefu a domluvili se, že až se její manžel, pan Josef vrátí z nemocnice, tak sepíšou kupní smlouvu, kterou už si vzájemně odsouhlasili. 

Nemoci však člověk neporučí, a když se pan Josef z nemocnice stále nevracel, tak se manželé Novákovi dohodli paní Josefou, že ji pomohou pomalu dům vyklízet od zbytečností. A kdo už se někdy po mnoha letech stěhoval, tak asi chápe, kolik zbytečností člověk za život nastřádá. 

Když už vše vypadalo, že je to na nejlepší cestě, tak pan Josef zemřel a dům spadl do dědického řízení. Protože se už však obě rodiny znaly, a obě dcery svorně tvrdily, že dům budou chtít prodat i po dědickém řízení, tak se Novákovi nijak neznepokojovali. Dál pomáhali s vyklízením a začali dokonce pracovat i na zahradě, protože se všude probouzelo jaro. 

Konečně se dům Novákových prodal, ale dědické řízení ještě nebylo ukončeno. Domluvili se tedy s kupujícími, že budou dům ještě 3 měsíce užívat a budou jim platit nájemné. 

Když už se jim termín nájmu chýlil ke konci, zjistili Novákovi, že se dcery majitelů nového domu totálně rozhádaly, protože se nemohly dohodnout o tom, jak naložit se zahradou. Navíc o dům projevila zájem jejich sousedka a nabídla jim vyšší cenu. A protože Novákovi zatím neměli s nikým žádnou smlouvu a dělali v domě práci, o kterou je písemně nikdo nepožádal, tak je jednoho dne prostě vyhodili na ulici.  

Novákovi se už ale museli z domu vystěhovat a aby rychle vyřešili svou situaci, šli do podnájmu.

Děje se vám něco podobného? Pokusím se vám poradit po telefonu.

+420 603 514 774

Chci dostávat upozornění na nové příběhy (vložte zde svou emailovou adresu)

(Vaše data s nikým nesdílíme a používáme je jen pro zamýšlený účel)

    Realitní zákony
    Vaše dotazy
    Od |2020-01-25T17:06:34+01:0025 ledna, 2020|0. články, 2. Stalo se|0 komentářů

    Napsat komentář

    Přejít nahoru