Paní Alžběta zdědila po své mamince dům, který se rozhodla prodat. Některé realitní kanceláře mají ta „správná“ napojení na notáře, a tak se rychle o každém dědictví rychle dozvědí. Není tedy divu, že brzy po dědickém řízení oslovili i paní Alžbětu a nabídli ji, že ji dům prodají za 1,8 milionu.  

„Inu proč ne. Nebudu s tím mít alespoň starosti. Oni se postarají o prodej místo mě.“

Sepsala s realitní kanceláří zprostředkovatelskou smlouvu, které sice moc nerozuměla a předala jim klíče od domu v naději, že se vše brzy vyřeší.  

Co čert nechtěl, tak měla krátce po podpisu smlouvy autonehodu, při které se vážně zranila. Do nemocnice ji přivezli v bezvědomí a prodělala několik vážných operací. Po dlouhém léčení ji přemístili přímo do rehabilitačního zařízení, protože se o ni doma neměl kdo postarat. Domů se vrátila až za čtyři měsíce. 

Tam ji ale čekalo nepříjemné překvapení. Realitní kancelář ji oznámila, že měla pro ni zájemce na dům a vzhledem k tomu, že nereagovala na jejich výzvy, kupec od smlouvy odstoupil. Tím jim způsobila škodu a je povinna jim zaplatit sankční poplatek ne výši 90 tisíc.  Od tohoto sankčního poplatku byli ochotni odstoupit jen v případě, že prodlouží platnost smlouvy na jeden rok. Souhlasila.

Záhy poté přivedli dalšího klienta s tím, že chce dům koupit dům za 1,2 milionu. S tím však ona nesouhlasila. Znovu ji tedy začali mávat před nosem smlouvou, že pokud nedodrží smlouvu a neprodá dům klientovi, kterého ji obstarali, tak bude platit sankční pokutu. Problém byl v tom, že si paní Alžběta nevšimla, že v oné smlouvě nikde nezaznělo, že trvá na prodejní ceně  1,8 milionu a že šlo pouze o ústní slib, kterým ji chtěla tato realitní kancelář “přinutit” k podpisu zprostředkovatelské smlouvy.

Děje se vám něco podobného? Pokusím se vám poradit po telefonu.

+420 603 514 774

Chci dostávat upozornění na nové příběhy (vložte zde svou emailovou adresu)

(Vaše data s nikým nesdílíme a používáme je jen pro zamýšlený účel)

Realitní zákony
Vaše dotazy