Nezbytná přístupová cesta

cesta

Paní Monice se blížil důchodový věk, a protože se vždy chtěla odstěhovat někam mimo civilizaci, koupila si dům s malou zahrádkou. Kousek za jejím domem se nacházel ještě jeden dům, který nebyl vůbec obýván, protože jeho majitelé byli už v domově důchodců a na svůj domek neměli ani pomyšlení.

Paní Monika se rychle zabydlela, všude nasázela květiny a keře, takže se časem z jejího pozemku stala malá botanická zahrada, kde v každém ročním období bylo na co koukat.

Když se jednoho jara na sousedním domě objevila cedule NA PRODEJ, zaradovala se. Přeci jen se celý život pohybovala mezi lidmi a dobrý soused se vždy hodí.

Jedno si ale neuvědomila, a to je to, že sousední dům nemá dostatečné spojení s veřejnou cestou. A co vůbec ani netušila je to, že aby mohl vlastník sousedního domu svou nemovitost řádně užívat, musí mu povolit nezbytnou cestu přes svůj pozemek, protože přístup na jejich pozemek NEJDE zajistit jinak.

I když nebyla paní Monika nijak věřící, začala se modlit, aby dům nekoupil někdo, kdo bude na invalidním vozíku, jelikož by jejím pozemkem musela vést “dálnice”, protože nezbytná cesta není travnatý chodníček.

Děje se vám něco podobného? Pokusím se vám poradit po telefonu.

+420 603 514 774

Chci dostávat upozornění na nové příběhy (vložte zde svou emailovou adresu)

(Vaše data s nikým nesdílíme a používáme je jen pro zamýšlený účel)

Realitní zákony
Vaše dotazy
Pomocí |2020-01-25T16:33:18+01:0025 ledna, 2020|0. články, 2. Stalo se|0 komentářů

Napsat komentář