Práce při rekonstrukci zdarma

rekonstrukce

Paní Alžběta se rozhodla darovat dům k rekonstrukci po svých rodičích své dospělé dceři. Dům byl hodně v zanedbaném stavu, a při převodu měl odhadní cenu 1.500 tisíc.  Dcera Jana se s přítelem dohodli, že si dům společně opraví a budou v něm bydlet. 

Přítel Jakub poměrně slušně vydělával a měl nějaké úspory, které byl ochoten do domu investovat. Sepsali si s Janou smlouvu o tom, že do rekonstrukce nemovitosti každý vloží 500 tisíc a v případě, že by se v budoucnu nějak nepohodli, tak mu je Jana vrátí. 

Aby ušetřili snažili se, pokud možno vše dělat sami. A protože byl Jakub velice zručný a práce na “jejich” domě ho bavila, tak na jeho rekonstrukci trávil téměř všechen volný čas. Když se po roce do domu nastěhovali, bylo vše hotové a cítili se v něm velmi dobře.  

Ale jak už to bývá, tak společné bydlení sebou nese nejen radosti, ale i problémy, a tak se po nějakém čase Jakub odstěhoval a požádal Janu, aby mu vrátila peníze. 

Protože Jana na vyplacení dlužné částky neměla peníze, nabídla dům do prodeje a podařilo se jej prodat za 3.300 tisíc. Nikoho nenapadlo, že se na tomto zhodnocení domu podílel z větší části Jakub. Ve smlouvě stálo, že mu dluží 500 tisíc, tak mu je poslala a věc byla pro ni vyřešena. 

Děje se vám něco podobného? Pokusím se vám poradit po telefonu.

+420 603 514 774

Chci dostávat upozornění na nové příběhy (vložte zde svou emailovou adresu)

(Vaše data s nikým nesdílíme a používáme je jen pro zamýšlený účel)

Realitní zákony
Vaše dotazy
Pomocí |2020-01-25T17:07:29+01:0025 ledna, 2020|0. články, 2. Stalo se|0 komentářů

Napsat komentář