Prodej ideální 1/2 nemovitosti

polovina domu

Být spoluvlastníkem ideální poloviny rodinného domu je vždy komplikace. Paní Soňa se narodila s vážnými zdravotními problémy, proto rodiče koupili dvojdomek, aby mohli sourozenci Soňa a Pavel mohli i v dospělosti bydlet kousek od sebe a aby se starší bratr mohl o svou sestru postarat. Když rodiče zemřeli, zdědili sourozenci dvojdomek jako ideální poloviny rodinného domu.   

Brzo po tom však zemřel i Pavel a za nějaký čas i jeho žena, která polovinu domu po jeho smrti užívala. Tato polovina domu se začala nabízet v dobrovolné dražbě, protože na její odkoupení neměla paní Soňa dost prostředků.  Dům koupila za velmi dobrých podmínek paní Květa, jelikož tato polovina nebyla nijak udržovaná a byla v dost špatném stavu. Její nákup byl čistě spekulativní, chtěla dům zase rychle prodat jako celek. V realizaci svého záměru ji překážela jen paní Soňa, které se potřebovali zbavit. 

Postavila paní Soňu před volbu. Buď si najde podnájem a z domu odejde a svou polovinu jim prodá za stejných podmínek jako koupili polovinu po Pavlovi, nebo začnou dům rekonstruovat a Soňa se jako spoluvlastník bude muset podílet na opravách.  

Paní Soňa je tedy ocitla ve velmi svízelné situaci. Nedávno si svých úspor zrekonstruovala celou “svou” polovinu domu a neměla tedy žádné finanční prostředky. 

Děje se vám něco podobného? Pokusím se vám poradit po telefonu.

+420 603 514 774

Chci dostávat upozornění na nové příběhy (vložte zde svou emailovou adresu)

(Vaše data s nikým nesdílíme a používáme je jen pro zamýšlený účel)

Realitní zákony
Vaše dotazy
Pomocí |2020-01-25T17:05:29+01:0025 ledna, 2020|0. články, 2. Stalo se|0 komentářů

Napsat komentář