rekonstrukce domu

Pan Milan dlouho bydlel s rodiči, jednoho dne se ale uvolnil starý dům po jeho babičce vedle jeho strýce. Rozhodl se tedy, že si dům opraví. Je jasné, že dům postavený před sto lety neodpovídal požadavkům mladého muže, který neměl nota bene moc peněz, takže začal od těch nejdůležitějších věcí. Dal si nejdříve opravit střechu, aby mu neteklo na hlavu s tím, že bude pokračovat velmi zvolna.  

„Ono to zatím stačí, když tu mohla bydlet babička, tak proč ne já.“ 

Stačilo to až do dne, kdy našel dům úplně vytopený. Staré trubky už nevydržely letitý nápor vody, jednoduše praskly a ze zdi stříkal gejzír vody. 

„Je čas pokračovat dále.“ 

Pokračoval s rozvody vody a koupelnou. Po dlouhé úvaze se ji rozhodl udělat na jiném místě, protože ve staré bylo nedostatek prostoru. Dobrou volbou se mu zdál být přístavek. Pozval partu brigádníků z oboru a za týden měli hrubou stavbu. Za další týden bylo hotovo.  

Spokojeně si stoupl do sprchy, užíval si horkého proudu vody a když z ní vyšel, zaposlouchal se do jemného šumění pračky. 

„Konečně si nebudu muset vozit prádlo k rodičům“ 

Po pár dnech si všiml, že se mu začíná zvedat podlaha. Trvalo ještě nějakou dobu, než vyloučil možnost starého zatopení a než se parta odborníků sešla ve správném složení, aby odhalili příčinu.  

Celou podlahu rozebrali a bez toho, že by cokoli zjistili, vše znovu přetěsnili a podlahu zase uvedli do původního stavu. Jenže voda se na podlaze objevovala stále. Trpělivě vytíral a rozhodl se tentokrát pro stavební firmu. Celá situace se ale opakovala. Už za ty věčné opravy utratil spoustu peněz a výsledek byl stejný.  

Začínal ztrácet nervy, protože mu začaly docházet úspory a dům byl stále v neutěšeném stavu.  

„Dům prodám, stejně na to nemám nervy ani peníze.“ 

Jednoho dne jej navštívila přítelkyně a ve snaze zalíbit se mu dala vyprat prádlo. Pak si stoupla k zrcadlu a snažila se něco udělat se svým pomačkaným obličejem po dlouhé bezesné noci. Pohled ji padl na ventil u pračky a byla příčina odhalena. Protože měla pračka po babičce už něco za sebou, vzpříčilo se v hadici při montáži těsnění a při praní vždy vznikla malá potopa. 

Prodej už ale byl v plném proudu a začaly se řešit kupní smlouvy. Naštěstí si na dům bral zájemce hypotéku a trefil na ostražitého bankéře. Tomu neušlo, že na katastru není zapsán žádný přístavek na koupelnu a při bližším zkoumání se zjistilo, že 3 m2 z tohoto přístavku už stojí na sousedním pozemku od strýce. Takže následovalo šílené kolečko papírování, které trvalo půl roku, aby se vše uvedlo do pořádku. Zájemce pochopitelně nechtěl čekat, a tak se dům objevil v prodeji znovu. A to mohl být pan Milan rád, že pozemek byl strýcův, protože se taky mohlo stát, že bude muset celý přístavek zbourat. 

Děje se vám něco podobného? Pokusím se vám poradit po telefonu.

+420 603 514 774

Chci dostávat upozornění na nové příběhy (vložte zde svou emailovou adresu)

(Vaše data s nikým nesdílíme a používáme je jen pro zamýšlený účel)

Realitní zákony
Vaše dotazy